Laukkakilpailut 13.6.2010 Kokonniemen raviradalla Porvoossa

Uudet kiitolaukkakilpailut ovat suunnitelmissa elo-syyskuun vaihteeseen 2010.

Kuvia laukkakisoista http://picasaweb.google.fi/satu.liitiainen/LaukkakisatPorvoossa


Tulokset:

Sarja 1: Shetlanninponit (600m)

1. Gnistas Gosse Jenna Tynell 1.05,3

2. Musta Eetu Laura Rantti 1.08,0 

3. Rocky Oliver Sinna Sinkkonen 1.08,4

4. Koivurinteen Felicia Jessica Kerttunen 1.16,81 

5. Milk Chake Taru Kitunen 1.16,84

 6. Kanteborgs Claire D Taru Kitunen 1.18,3

7. Saarten Onnimanni Sinna Sinkkonen 1.19,4

8. Niemenpellon Amor Nina Räty 1.20,5

 

Poissa:

Nyzetor Sorella Holst

Abildores Pretty Polly Jutta Ekman

 

Sarja 2: Ponit, säkä alle 130cm (1000m)

1. Lasius Malin Kullberg 1.29,2

 2. Ai.Ka. Musikant Rosanna Lehmusto 1.41,3 

3. Dissa Hanna Taimioja 2.08,5

 4. Torpets Amador Julia Vauhkonen 2.10,4 

Poissa: 

Zara Julia Vauhkonen

Väinölän Teresa Heli Peltonen

 

 

Sarja 3: Ponit, säkä 130cm ja yli (1000m)

1. Baks  Joanna Kujanpää 1.14,5 

2. Robertino II Kiia Heikari 1.17,2

3. Shamrock Silent Squadron Christa Ruhtinas 1.19,8

4. Beata Térésa Penina Peltonen 1.21,2

5. Vepe Nea Hanén 1.32,6

6. Leirg Seordan Saija Laine 2.31,3

Poissa:

Donald Kati Rolamo

 


Sarja 4: Islanninhevoset (1000m)

1. Freyr frá Aventurolla Johanna Hannula 1.41,9 

2. Faxi frá Haga Minja Askolin 1.42,4  

3. Syrpa frá Flugumýri Sara Sunikka 1.43,4

 4. Drymla frá Árbakka Gitta Wickholm 1.43,9 

5. Snótt frá Syðri-Úlfsstöðum Sandra Wickholm 1.48,6

 

 

Sarja 5: Lämminveriset (1000m)

1. Magic Mystery Riina Mikkelä 1.13,4

2. China's Gold Boy Luisa Ahlgren 1.14,0

 3. Lovemaker Marinka Huuhtanen 1.14,5 

5. Alma Legend Johanna Vainio1.14,6

4. Willes bell Jenna Tuomala 1.16,3

 

 

Sarja 6: Suomenhevoset (1000m)

1. Saman Sälli Katja Rastas 1.23,6

2. Veena Sara Rautiainen 1.24,5 

3. Leo-Loistokas Janina Lehen 1.30,2

 4. Nuutin Sävel Pia Savolainen 1.33,7

 


Sarja 7: Arabit/täysveriset (1000m)

Haress ox Joanna Kujanpää HYL.

Poissa:

Vetra xx Iris Vanne

 

 

Sarja 8: Muut ratsuhevoset (1000m)

1. No Name Reeta Heinonen 1.21,3

2. Blueberry Sky Jesse Mälkiä 1.21,5

 

 

Sarja 9: Tinkerit/raskaat rodut (1000m)

1. Isabelle Luisa Ahlgren 1.32,7

2. Eefke fan de Kadyk  Mira Lampinen 1.40,6 

3. Dole Katja Tolvanen 1.41,8

4. Dream´s Tara Elise Varela 1.42,0